Hex-Mine

Pułapka Kopalni Złota

Hex-Mine na Facebook'u

O grze

ENGLISH speakers: This website will have an English version in future. It is about my in-development board game Hex-Mine, where players compete by building a mine based on hex tiles, collect gold and escape from other dangers. Feel free to contact me.

Hex-Mine jest grą niezależnie projektowaną od dłuższego czasu, by była ciekawa i zbalansowana. Przy projektowaniu duży nacisk położony był też na to by gra była bardzo łatwa przyswajalna także dla nowych czy okazjonalnych graczy.


Weź udział w nawet 6-cioosobowej rozgrywce budując z heksagonalnych kafelków Kopalnię Złota. Rywalizuj z innymi graczami zdobywając złoto i strzeż się czyhających w Kopalni zagrożeń.


Każda gra jest inna, ponieważ "plansza" układana jest w trakcie gry przez graczy. Różnorodność Kart Akcji i postać Ducha dodatkowo wpływa na niepowtarzalność rozgrywki.


Gra składa się z:

Zachęcam: Jeśli przedstawiona koncepcja gry Cię zainteresowała zachęcam do śledzenia postępów i kontaktu. Proszę też o poinformowanie o grze znajomych, których gra może zainteresować.

Status

Gra jest aktualnie w fazie testów prototypu. Po pierwszych testach zostało wprowadzonych trochę zmian. Kolejne testy mają na celu upewnienie się co do mechaniki gry i maksymalnego zbalansowania rozgrywki przed etapem pre-produkcyjnym.


Następnym etapem będzie etap pre-produkcyjny, w którym prace skupione będą na aspektach technicznych, wizualnych oraz marketingowych. Na tym etapie planowana jest kampania crowdfunding'owa, gdzie zainteresowane osoby będą mogły wesprzeć projekt.


Wersja angielska jest planowana niedługo po zakończeniu głównych prac nad wersją polską.


Strona ta będzie na bieżąco rozbudowywana i aktualizowana. Postępy można też śledzić na FB. Oprócz tego w przygotowaniu są inne profile społecznościowe.

Testy prototypu

Celem testów jest dotarcie do możliwie największej

Najwięcej okazji do wzięcia udziału w testach mają na początku mieszkańcy Trójmiasta. W następnej kolejności testy dotrą też do innych dużych miast oraz pojawi się okazja zapoznania z grą na różnego rodzaju konwentach i imprezach.


Testy są przeprowadzane w zaprzyjaźnionych lokalach. Jest też opcja po wcześniejszym umówieniu się odwiedzenia mnie w maksymalnie kilkuosobowych grupach w biurze na Heweliusza 11 w Gdańsku (obok galerii Madison).


Informacje o konkretnych miejscach będą publikowane na stronie, w mediach społecznościowych oraz przez współpracujące lokale.

Aktualności

Prezentacja prototypu na Festiwalu Pasja Minicon

Prezentacja prototypu na Targach Gry i Zabawy / Festiwal GRAMY

Testy prototypu w Krolm

Dla mediów

Autor zajmuje się projektowaniem i implementacją produktów oraz usług. Na co dzień najbardziej skupiony jest na programowaniu aplikacji internetowych. Więcej informacji (po angielsku):
Strona autora (en)


Zasady korzystania z materiałów:

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Kiedy gra zostanie wydana?

Kiedy będzie gotowa. W zależności od wyników testów etap preprodukcji powinien się rozpocząć jeszcze w roku 2019 lub na początku 2020.


Jakie są zagrożenia w wydaniu gry?

Jest to głównie kwestia czasu. Na chwilę obecną nie mogę poświęcić na grę całego czasu jakim dysponuję. Jakość jest tu priorytetem.


Do kogo skierowana jest gra?

Dla każdego kto lubi dobrą zabawę oraz spędzanie czasu z rodziną, znajomymi i innymi graczami. Gra projektowana była z myślą o łatwym i intuicyjnym przyswojeniu kilku prostych zasad, w której pomimo prostych zasad sporo się dzieje.


Co z graczami lubiącymi długie, rozbudowane gry?

Są plany na bardziej rozbudowaną wersję gry w przyszłości. Jest duża ilość rozwiązań, które zostały nieuwzględnione w wersji klasycznej ze względu na komplikację zasad, aspekty techniczne i ekonomiczne. Na chwilę obecną skupienie jest na wersji klasycznej.


Czy prezentowana grafiki i elementy będą użyte w finalnej wersji gry?

Prezentowane zdjęcia i grafiki dotyczą prototypu. Na pewno w finalnym wydaniu produkcyjnym będą mniejsze lub większe różnice w aspektach wizualnych oraz wykonania technicznego. Pewne elementy jak Karty Akcji będą wyglądały całkowicie inaczej po przygotowaniu brakujących ilustracji i wydrukowaniu na odpowiednim materiale.


Gdzie można nabyć grę?

Gra jest w fazie testów prototypu. Na chwilę obecnej nie jest jeszcze do nabycia. Można jednak wziąć udział w testach.


Jak grać?

Zasady są w trakcie redagowania do możliwie przyjaznej postaci dla graczy. W fazie testów gracze zapoznają się z nimi przed pierwszą grą, co do tej pory nie sprawiało problemu.


Jak się skontaktować z autorem?

Zapraszam do kontaktu

Kontakt

Email:
dawid@hybridlizard.com

Facebook:
Hex-Mine na Facebook'u